Agnieszka Sobas

Wokalistka, oboistka, nauczycielka śpiewu i gry na oboju. Absolwentka  Studia Wokalistyki Estradowej w Katowicach w klasie dr Anny Kamalskiej oraz absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie  w klasie oboju  ad. dr hab Arkadiusza Krupy . W 2012 roku ukończyła rownież Studia Podyplomowe w klasie oboju prof. Jerzego Kotyczki.

Prowadzi zajęcia wokalne w Szkole Muzyki „Faktoria Dźwięku” (www.faktoriadzwieku.pl) w Ryczowie, a także jest nauczycielem gry na oboju w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku – Białej oraz  w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Wadowicach. Jej uczniowie są laureatami wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów obojowych. W 2015 roku otrzymała Wyróżnienie na  Mistrzowskim Konkursie dla Pedagogów Muzyki.

Jako oboistka współpracuje z orkiestrami symfonicznymi oraz zespołami kameralnymi.  Jako wokalistka współpracuje z zespołem Freshback (www.freshback.pl)  oraz bierze udział w solowych  kameralnych koncertach wokalnych, a także  udziela się  jako wokalistka sesyjna śpiewając w chórkach oraz biorąc udział w dużych projektach muzycznych.